Testnevelő tanár osztatlan (kétszakos) képzés

Az egyetem egyik stratégiai feladata a testnevelő tanárképzés debreceni beindítása, mely a közismereti szakokkal párosítva járulhat hozzá a mindennapos testnevelés bevezetésével felmerülő testnevelő tanár igények helyi, regionális, sőt országos igényeinek kielégítéséhez. Küldetésünk az intellektuel típusú, sporttudós testnevelő tanárok képzése! Az osztatlan tanárképzés a korábbi kétszakos tanárképzés mai megfelelője. Ennek keretében az élettudományoktól a társadalomtudományokon át korszerű menedzsment, jogi ismeretek mellett sokoldalú sportelméleti és sportági gyakorlati ismeretekre tehetnek szert a leendő hallgatók.

Képzés indulása:

• 2024. szeptember
Képzési idő:
  • 10 félév

Felvételi követelmény:

• Testnevelés gyakorlati felvételi teljesítése

Felvételi követelmény:

A gyakorlati tárgyak sikeres teljesítéséhez a sportos háttér, a megfelelő fizikai felkészültség elengedhetetlen. Kétszakos testnevelő tanárként nagyobb eséllyel célozható meg a munkaerőpiac, a testnevelés és sport mellett másik területen is otthonosan mozgó szakemberekre a törvények adta lehetőségek révén nemcsak az iskolai oktatásban, hanem a sport és a rekreáció területén is már ma is igen nagy a kereslet. Kiemelten támogatjuk a sportolói karriert egyéni tanrenddel és mentorprogramunkkal is.

Induló szakpárok

• angol nyelv és kultúra tanára – testnevelő tanár
  • német nyelv és kultúra tanára – testnevelő tanár
  • olasz nyelv és kultúra tanára - testnevelő tanár