EFOP-3.6.1-16-2016-00022

„Intelligens szakosodás” (DE)

A sporttudományi és kapcsolódó tudományterületi képzésekben részt vevő oktatói és kutatói kör képzése, továbbképzése. A sporttudományi doktori témakiírások növelése, a doktori képzésben lévő doktoranduszok támogatása. Életmód és egészségtudományi kutatásokat megalapozó, az egészséget, mint pszicho-bio-szociális egységet, meghatározó fizikai aktivitással kapcsolatos vizsgálatok végzése. Kutatásainkkal, fejlesztéseinkkel hozzá kívánunk járulni az Irinyi Tervben megfogalmazott „Egészséggazdaság”-hoz, speciális, sporttudományi területünkkel. Különös hangsúlyt fektetve a társadalmi egészségtudatosság növelésére, illetve az életmód tanácsadásra és a diagnosztikai szolgáltatások fejlesztésére.
A kutatói és oktatói kör fejlesztése mellett fontos célunk, egyetemen belül, egyetemek közötti, hazai és nemzetközi szinten, valamint a DE Sportstratégiájában is meghatározott, minél szélesebb körben értelmezett klaszter, vállalati és önkormányzati szférát is érintő együttműködések, szinergiák kiépítése.
Fontosnak tartjuk a hallgatói tehetséggondozás intézményesült keretek közötti megvalósulását is, ezért önálló sporttudományi szakkollégium létrehozását tervezzük, Nyirkos István Sporttudományi Szakkollégium néven. Fejlődik, illetve gyarapodik:

• a kutatói munkában részt vevő hallgatók száma, közülük legalább két nő
  • a sporttudományi témájú kutatásokat végző, tudományos fokozattal rendelkezők száma, közülük legalább egy nő
  • a sporttudományi képzésekben oktatók szakmai-tudományos felkészültsége, nemzetközi tapasztalata
  • a sporttudományi terület hazai és nemzetközi hálózata a felsőoktatási, a vállalati és az önkormányzati szinten
  • a sporttudományi témájú tudományos közlemények, valamint a konferenciákon való előadások száma
  • a sporttudományi kutatások lebonyolításához szükséges eszközpark állománya
  • a szükséges életmód kutatások helyszínét biztosító fitnesz centrum felszereltsége
  • az egyetem sporttudományi képzéseinek száma
  • a kutatásokhoz szükséges informatikai és szoftveres háttértámogatás
  • a szűkebb és tágabb régió a társadalmi egészségtudatossága, illetve az életmód tanácsadás és diagnosztikai szolgáltatások
  • a sporttudományi felsőoktatási tudás- és technológia transzfer