Gyógytestnevelő-egészségfejlesztő tanár

A gyógytestnevelés a testnevelés speciális területe, olyan oktatási-nevelési folyamat, amely a testnevelés és sport eszközeivel, módszereinek felhasználásával a betegségek megelőzésében és gyógyításában fejti ki hatását. A tanulók speciális egészségügyi célú testnevelési foglalkoztatása orvosi beutalás alapján: korrigál, ha szükséges, erősít, ahol gyengeséget tapasztal, növeli az alkalmazkodó képességet. A problémák megelőzhetőek, javíthatóak, sőt kiküszöbölhetőek. Az egészség, az egészséges életmód melyek a 21. században megkerülhetetlen témák, és amelyeket egyre fokozottabb társadalmi érdeklődés kísér. Az egészségfejlesztő munkájának célja az emberek egészségének megőrzése, a már betegséggel együtt élők életminőségének javítása.

Képzés indulása:

• 2020. szeptember

Tagozat:

• nappali

Finanszírozási forma:

• államilag finanszírozott (1–10 fő) és önköltséges (1-10 fő) minden szakpárban.
  • A költségtérítés összege: 300.000.- Ft/félév minden szakpárban.

Képzési idő:

• 5 év

Felvételi követelmény:

• Érettségi (emelt szintű) testnevelés és biológia vagy történelem tantárgyakból.
  • Motoros alkalmassági vizsga (3-4 perces gyakorlatsor bemutatása egy tetszőlegesen választott izomcsoportra)
  • Mivel csak a testnevelő tanár szakkal párosítható, ezért a motorikus tesztrendszer teljesítése is felvételi követelmény

Induló szakpárok (Kizárólag testnevelő tanárszakkal párosítható!):

• testnevelő tanár – gyógytestnevelő - egészségfejlesztő tanár

Az egyetemi gyógytestnevelő - egészségfejlesztő oklevéllel rendelkezők a munkaerőpiacon, több területen is elhelyezkedhetnek többek között, alap és középfokú iskolában, valamint szakszolgálatoknál gyógytestnevelőként; fitneszcentrumokban életmód szaktanácsadóként; sportegyesületekben, vállalatoknál egészségfejlesztőként, önkormányzatoknál sportreferensként.

Emelt szintű érettségi követelmények:

Az induló szakpárokon CSAK egy tárgyból kötelező az emelt szintű érettségi /zárójelben/. Plusz tárgyból tett emelt szintű érettségiért többletpont adható, max: 100 pont.

Kizáró jellegű alkalmassági vizsga:

A vizsga anyaga itt érhető el >>

Minden jelentkezőnek kizáró jellegű alkalmassági vizsgát kell tenni:

• országos szinten egységes vizsgaanyag
  • időpontja: 2020. május 25. és június 5. közé fog esni
  • kb. 1 napot vesz igénybe
  • helye: DE Sporttudományi Oktatóközpont
  • az alkalmassági vizsga teljesítési helye megegyezik a pálya alkalmassági vizsga teljesítési helyével. Az alkalmassági vizsgát abban az intézményben kell teljesíteni, amelyben a TANÁRI SZAKOT ELŐBB jelölte meg.
  • korábbi években teljesített alkalmassági vizsga NEM fogadható el.

Frissítés dátuma: 2019.11.17.