GY.I.K.

GY.I.K. – Sporttudományi Koordinációs Intézet

Mik a felvételi követelményei a testnevelő tanár szakra?

• Testnevelés gyakorlati felvételi vizsga teljesítése.

Kell-e emelt testnevelés érettségi?

• Nem.

Miből kell emelt érettségi?

• A szakpár másik szakja esetén az adott karnál tudnak tájékozódni.

Milyen szakpárok vannak?

• Az aktuális szakpárok a felvi.hu oldalon megtalálhatók.

Ha felvesznek az egyetemre és versenysportoló vagyok, akkor automatikusan bekerülök a DEACba?

• Amennyiben az adott sportágnak van szakosztálya a DEAC-ban, kérheted az átigazolásodat.

Mi kell a testnevelés gyakorlati felvételi vizsgához és azt hol találom meg?

Milyen elhelyezkedési lehetőségek vannak ezzel a szakkal?

• Tanárként oktatási intézményekben, illetve a sport területén bárhol, amit a jogszabályok lehetővé tesznek.

Baj, ha nem vagyok minden sportágból profi?

• Nem baj.

Milyen ösztöndíjak vannak?

• Tanulmányi ösztöndíj, sport ösztöndíj.

Van egyéni tanrend?

• A testnevelő tanár, gyógytestnevelő tanár szakon egyéni elbírálás alapján az élsportolóknak lehetővé tesszük az edzések látogatását és a versenyzést.

Hogy kerülhetek be a DEAC-ba?

• Az adott sportág szakosztály vezetőjénél kell jelentkezni.

Hol (melyik épületben) lesz a testnevelés gyakorlati felvételi vizsga és mikor?

• Tervezetten a Sporttudományi Oktatóközpontban, a DEAC atlétika pályán, illetve a Debreceni Sportuszodában. A felvételi vizsga várható időpontjáról honlapunkon lesz tájékoztatás: sportsci.unideb.hu

Hol, melyik épületben fogunk tanulni?

• Az óráktól függően a Debreceni Egyetem különböző campusain és oktató termeiben. A gyakorlati órák tervezetten a Sporttudományi oktatóközpontban és a Debreceni Sportcentrum sportlétesítményeiben lesznek.

Mivel ad többet a testnevelő tanár szak, mint az OKJ-s edzői?

• A testnevelő tanár szakon tanári diplomát tudsz szerezni, ami felsőfokú végzettséget jelent. Több sportágnak az elméleti és a gyakorlati alapjait tudod megtanulni, szemben az OKJ-s edzőképzéssel, ahol csak az általad választott sportág ismereteit tanulhatod meg.