KÖSZÖNTŐ

Tisztelt Érdeklődő, Kedves Leendő Hallgató!

A sporttudomány napjaink egyik legdinamikusabban fejlődő tudományterülete. A Debreceni Egyetem néhány évvel ezelőtt, felismerve az ebben rejlő számtalan lehetőséget, megteremtette az alapokat, hogy magas szintű oktatási, kutatási, fejlesztési, innovációs és szolgáltatási egység jöjjön létre. E sporttudományi területet rendkívül izgalmassá teszik a társtudományok fejlesztései (ld. informatika, táplálkozástudomány, stb.) is. 2015. szeptember 1-én Intézetünk regionális sporttudás-központként jött létre, küldetése, hogy minden a sporttal, fizikai aktivitással, testneveléssel kapcsolatos területen segítse és támogassa a régiót. A Sporttudományi Intézet a 2017. szeptemberétől elindult testnevelő tanárképzés, a 2020. szeptemberétől indult gyógytestnevelő tanárképzés, és a sportanalitikus szakirányú képzés szakfelelőseként mára, egy mindent igényt kielégítő sport és kapcsolódó infrastrukturális, valamint oktatói és kutatói bázissal rendelkezik, amelyhez a sport és fizikai aktivitás elkötelezett támogatója, Debrecen városa is egyedülálló hátteret és partnerséget biztosít. Intézetünk 2021. január 1.-től egyedüli hazai felsőoktatási intézményként, tagja az Európai Sportinnovációs Platformnak (Europen Platfrom for Sport Innovation).
A Debreceni Egyetem hazánkban először rendez 2024-ben a Miskolci Egyetemmel közösen Európai Egyetemi Játékokat (EUG).
Intézményünk padjaiból számos olimpikon, élsportoló került ki és vált büszkeségünkké. E sportolói életút mellett, illetve ezzel párhozamosan a sporttudományi képzések új lehetőségeket biztosítanak leendő hallgatóinknak az alapszakoktól a doktori iskoláig.

Prof. Dr. Balogh László
egyetemi tanár, igazgató