Doktori programok

Szükség van erre a tartalomra?

A 2014. augusztus 31-ig felvett hallgatók a fenti programokra jelentkezhettek. 2014. szeptember 01-től a programok megszűntek. A korábbi programokhoz tartozó tantárgyak megmaradtak, melyek közül - a kutatási téma figyelembe vételével - a hallgató szabadon választhat.

A Doktori Iskolán belül 2014. augusztus 31-ig három doktori program működött
  • Agrárökonómiai és Vidékfejlesztés-tudományi Program: A fenntartható fejlődés agrárökonómiai és vidékfejlesztési összefüggései
    • Programvezető: Prof. Dr. Popp József DSc
  • Gazdálkodástudományi Program: Az agrobiznisz (agribusiness) vállalati, üzleti, piaci feltételei:
    • Programvezető: Prof. Dr. Nábrádi András CSc
  • Vezetés- és Szervezéstudományi Program: Innovatív vezetés, szervezeti innováció program
    • Programvezető: Prof. Dr. Berde Csaba CSc

Az önálló doktori programok működésének általános célja egy olyan kutatási struktúra kialakítása volt, amely összhangban van a DI akkreditált kutatási területével és illeszkedik a lineáris képzési rendszer keretében futó mesterképzésekhez, illetve közvetlenül kimutatható az egymásra épülés. A programok működésével szemben az alábbi elvárások kerültek megfogalmazásra:

a)  alakítsa ki saját kutatási témaköreit és egységesítse vizsgálati módszereit összhangban a kapcsolódó diszciplínák elvárásaival, normáival és sajátosságaival;

b) fogja össze a kutatási témákat olyan értelemben, hogy a kutatási eredmények moduláris rendszerben összevonhatóak illetve részleteire bonthatóak legyenek;

c) építsenek a meglévő K+F hagyományokra;

d) vezessen tudományos műhelyek/iskolák kialakulásához;

e) a program szűkebben értelmezett tudományterületének megfelelően kapcsolódjanak be a DI oktatási tevékenységébe;

f) a vonatkozó szabályzatokban rögzített előírásokon túlmenően, vezetőjük rendelkezzen az adott szakterületen tudományos műhely/iskola vezetéséhez szükséges kompetenciákkal;

g) a kialakítandó programok erősítsék a Kar oktatási-kutatási tevékenységét, illetve a Kar infrastrukturális és gazdasági lehetőségei erősítsék az Ihrig Károly Doktori Iskola munkáját.