Testnevelő tanár osztatlan (kétszakos) képzés

Az egyetem egyik stratégiai feladata a testnevelő tanárképzés debreceni beindítása, mely a közismereti szakokkal párosítva járulhat hozzá a mindennapos testnevelés bevezetésével felmerülő testnevelő tanár igények helyi, regionális, sőt országos igényeinek kielégítéséhez. Küldetésünk az intellektuel típusú, sporttudós testnevelő tanárok képzése! Az osztatlan tanárképzés a korábbi kétszakos tanárképzés mai megfelelője. Ennek keretében az élettudományoktól a társadalomtudományokon át korszerű menedzsment, jogi ismeretek mellett sokoldalú sportelméleti és sportági gyakorlati ismeretekre tehetnek szert a leendő hallgatók.

Képzés indulása:

• 2020. szeptember

Tagozat:

• nappali

Finanszírozási forma:

• államilag finanszírozott (1–10 fő) és önköltséges (1-10 fő) minden szakpárban.
  • A költségtérítés összege: 300.000.- Ft/félév minden szakpárban.

Képzési idő:

• általános iskolai tanár esetében 4+1 év
  • középiskolai tanár esetében 5+1 év

Felvételi követelmény:

• emelt szintű testnevelés érettségi
  • motorikus tesztrendszer teljesítése

A gyakorlati tárgyak sikeres teljesítéséhez a sportos háttér, a megfelelő fizikai felkészültség elengedhetetlen. Kétszakos testnevelő tanárként nagyobb eséllyel célozható meg a munkaerőpiac, a testnevelés és sport mellett másik területen is otthonosan mozgó szakemberekre a törvények adta lehetőségek révén nemcsak az iskolai oktatásban, hanem a sport és a rekreáció területén is már ma is igen nagy a kereslet. Kiemelten támogatjuk a sportolói karriert egyéni tanrenddel és mentorprogramunkkal is.

Induló szakpárok (két egyenrangú szak, nincs olyan hogy első és második szak!):

• angol nyelv és kultúra tanára – testnevelő tanár
  • német nyelv és kultúra tanára – testnevelő tanár
  • olasz nyelv és kultúra tanára - testnevelő tanár
  • magyartanár – testnevelő tanár
  • testnevelő tanár - történelemtanár és állampolgári ismeretek tanára
  • biológiatanár (egészségtan) – testnevelő tanár
  • fizikatanár (természettudományos gyakorlatok) – testnevelő tanár
  • földrajztanár – testnevelő tanár
  • kémiatanár – testnevelő tanár
  • matematikatanár – testnevelő tanár
  • informatikatanár – testnevelő tanár

Emelt szintű érettségi követelmények:

Az induló szakpárokon CSAK egy tárgyból kötelező az emelt szintű érettségi /zárójelben/. Plusz tárgyból tett emelt szintű érettségiért többletpont adható, max: 100 pont.

Kizáró jellegű alkalmassági vizsga:

A vizsga anyaga itt érhető el >>

Minden jelentkezőnek kizáró jellegű alkalmassági vizsgát kell tenni:

• országos szinten egységes vizsgaanyag
  • időpontja: 2020. május 25. és június 5. közé fog esni
  • kb. 1 napot vesz igénybe
  • helye: DE Sporttudományi Oktatóközpont
  • az alkalmassági vizsga teljesítési helye megegyezik a pálya alkalmassági vizsga teljesítési helyével. Az alkalmassági vizsgát abban az intézményben kell teljesíteni, amelyben a TANÁRI SZAKOT ELŐBB jelölte meg.
  • korábbi években teljesített alkalmassági vizsga NEM fogadható el.

Frissítés dátuma: 2019.11.18.