13 feb
Ketten az egyetemről az olimpiáért
A DVSC kiváló játékosa, Tóvizi Petra egyetemi hallgatóként küzd meg az olimpiai részvételért. A Debreceni Egyetem sporttudományi szakembere, Balogh László a magyar női kézilabda válogatott tagjainak mentális felkészítését végzi a közelgő olimpiai selejtezős tornára.
13 feb
Jótékony korcsolyázás a Nagyerdőn
Jégkorcsolya napot rendez február 18-án, kedden a Debreceni Egyetem Sporttudományi Koordinációs Intézete. A jótékonysági eseményen arra hívják fel a figyelmet, hogy nem csak karácsonykor, hanem az év bármely időszakában fontos a rászorulók megsegítése.
10 feb
Parádéztak futsalosaink
Kiütéses győzelmet arattak a Debreceni Egyetem női és férfi futsalosai a bajnokságban. Két röplabdacsapatunk mérkőzése ugyanakkor nem sikerült. A kosarasok kedden a PVSK-t fogadják.
07 feb
Együttműködés az asztaliteniszért
Debrecen Megyei Jogú Város Önkormányzata, a Debreceni Egyetem, a Debreceni Tankerület és a DAK-DEAC asztalitenisz klub együttműködési megállapodást kötött, amelynek célja, hogy minden általános iskolás diák alapszinten megtanuljon pingpongozni és megismerje a sportágat.
07 feb
Újabb bravúrra készülve
Hétvégén ezúttal csak két sportágban mérettetik meg magukat a DEAC csapatai. A férfi és női röplabdázóink, illetve futsalegyütteseink a bajnoki pontokért szállnak harcba.
06 feb
Sporttal segítettek a DESOK-ban
Sportolj másképp, adj esélyt magadnak! címmel rendeztek egészség és sportnapot a Debreceni Egyetem fogyatékkal élő hallgatóinak a DESOK sportcsarnokában. Egészségügyi szűrővizsgálatokkal, sportprogramokkal várták a résztvevőket.
06 feb
Elismerés a debreceni testnevelőnek
Koi Attila, a Debreceni Egyetem Kossuth Lajos Gyakorló Általános Iskolája és Gimnáziumának pedagógusa lett az elmúlt tanév legeredményesebb Hajdú-Bihar megyei Diákolimpia-testnevelője. A debreceni tanár a díjat a Magyar Diáksport Szövetség ünnepségén vette át.
05 feb
Mentortábor az egyetemen
Téli táborral folytatódott szerdán a Tanítsunk Magyarországért program a Debreceni Egyetem Böszörményi úti campusán, ahol mentorálást vállaló egyetemi hallgatók játékos vetélkedők keretében ismerkedtek a vámospércsi általános iskolásokkal.
03 feb
Egyre feljebb
A DEAC kosárlabdacsapata a Paks otthonából hozta el a pontokat. Hokisaink zsinórban harmadik győzelmüket szerezték, de sikerrel zárult röplabdázóink mérkőzése is. Női futsal- és röplabdaegyüttesünk kikapott a hétvégén.
31 jan
Nehéz mérkőzések előtt
A Debreceni Egyetem kosárlabdacsapata a harmadik helyen álló Paks otthonában vendégszerepel. Jégkorongozóink a Brassót, míg férfi röplabdacsapatunk a MAFC-ot fogadja. Női röplabdázóink és futsalosaink idegenben küzdenek majd a pontokért.