24 feb
Rosszul sikerült rajt a rájátszásban
A Debreceni Egyetem jégkorongcsapata vereséggel kezdte a Csíkszereda elleni párharcot az Erste Liga negyeddöntőjében. Férfi röplabdázóink helytálltak az éllovas Pénzügyőr ellen, míg a lányok nyertek a VRKC otthonában. Floorballosaink és kézilabdázóink magabiztos győzelmet arattak.
Kiállták az erőpróbát
Nem mindennapi kihívást teljesíthettek a Debreceni Egyetem polgárai az idei Fórum Challenge-en. A jelentkezők különleges akadálypályán küzdötték végig magukat, amihez azonban nem csak a fizikai erő, hanem a kellő koncentráció is elengedhetetlen volt.
A labdarúgást ünnepelték
Lejátszották a Buzánszky Jenő Labdarúgó Egyetemi Kupa és a Kozma Mihály Futsal Kupa közös nagydöntőit a DESOK-ban. A mérkőzések előtt a Futballünnep rendezvénysorozatban a magyar labdarúgás legfényesebb időszakáról is hallhattak előadást az érdeklődők.
Az éllovast fogadják
A Debreceni Egyetem röplabdacsapata a jó formában lévő Pénzügyőrt látja vendégül az Extraligában. Hokisaink megkezdik a küzdelmeket a negyeddöntőben, a Csíkszereda ellen párharc első két mérkőzését vasárnap és hétfőn rendezik. Parkettre lép floorball- és kézilabdacsapatunk is.
20 feb
Megkezdődik a rájátszás
Véget ért a jégkorongbajnokság középszakasza, hétvégétől már a negyeddöntőben küzdenek a csapatok. Kialakultak a párosítások is, a DEAC a Csíkszeredával került össze.
19 feb
Fitten a Főnix Fitten
Nem csak a fiatalok rendezvénye a Főnix Fitt. Több ezren látogattak ki idén is Kelet-Magyarország legnagyobb fitneszrendezvényére, ahol háromezer négyzetméteren próbálhatták ki a különböző mozgásformákat a sportolni vágyók.
19 feb
Jótékonysági korcsolyázás
Adománygyűjtési céllal rendezett jégkorcsolya estet a Debreceni Egyetem Sporttudományi Koordinációs Intézete kedden este. A rendezvényen felhívták az egyetemi polgárok és a debreceniek figyelmét arra, hogy a hét minden napján fontos a segítségnyújtás.
17 feb
Magabiztos nyitány
A rosszul sikerült erdélyi túra után hétfőn este az éllovas Ferencvárost fogadja a Debreceni Egyetem jégkorongcsapata. Röplabdázóink magabiztosan nyertek az utánpótlás-válogatott ellen, de győztek kézilabdázóink és floorballosaink is. Női futsalegyüttesünk nem tudta kiharcolni a továbbjutást.
14 feb
A Magyar Kupa négyes döntője a tét
A Debreceni Egyetem női futsalcsapata a Tolna ellen lép parkettre a Magyar Kupában. Hokisaink erdélyi túrán vannak, míg röplabdázóink Rácalmáson folytatják Extraliga-szereplésüket. Kézilabdázóink számára megkezdődik a tavaszi szezon, floorballcsapatunk az első helyért játszik.
14 feb
Kezdődik a negyedik FőnixFitt
Kelet-Magyarország legnagyobb fitneszrendezvénye háromezer négyzetméteren várja szombaton az alakformálás és a mozgás szerelmeseit. A Debreceni Egyetem szakemberei prevenciós mozgástani foglalkozásokkal készülnek, és a legjobb fitneszedzők mozgatják meg a látogatókat.