yoUDay a Maradj Otthon! Fesztiválon
A yoUDay is bekerült a Maradj Otthon! Fesztivál programjába. Több mint tízezren látták egy nap alatt a Debreceni Egyetem tavalyi teltházas évindító stadionshowjának rövidített összefoglalóját a legnagyobb közösségi felületen.
„Karantréning” otthonról dolgozóknak
Az irodai munkát végzők jelentős része a koronavírus felbukkanása előtt szinte csak a munkába járás során végzett némi testmozgást. A most otthonról dolgozók közül sokan még ennyi erőfeszítést sem tesznek. Elsősorban nekik igyekeznek segíteni a Debreceni Egyetem Sportorvosi Tanszékének munkatársai.
How To Stay Fit At Home
What kind of training programmes should be used in order to stay healthy and keep ourselves in shape during the time of “home quarantine”? According to an expert of the Sports Medicine Clinic of the University of Debrecen, the keywords are graduality and regularity.
25 már
Egyetemi tudás segít fitten maradni
Országosan egyedülálló, sporthoz és egészségmegőrzéshez kapcsolódó adatbázist hozott létre partnereivel a Debreceni Egyetem Sporttudományi Koordinációs Intézete. Az a cél, hogy szakmailag megalapozott elméleti és gyakorlati tudásanyaggal támogassák az otthoni testedzést.
20 már
Ismét itt az egyetem lapja
A Kozma Mihály Futsal kupát elnyerő Sinter FC fotójávval a címlapon megjelent az Egyetemi Élet című lap legújabb száma. A Debreceni Egyetem újságjának márciusi száma egyebek mellett a Kárpát-medencei Tudományos Platform létrehozásával foglalkozik.
10 már
UNIFIT KURZUS - FONTOS INFORMÁCIÓ
A kialakult egészségügyi helyzet miatt az UNIFIT kurzust felvett hallgatóktól várják a visszajelzést a félév teljesítésével kapcsolatban!
06 már
Sorsoltak a Buzánszky Kupában
Kezdődik az ország legnagyobb egyetemi futballbajnoksága, a Buzánszky Jenő Labdarúgó Egyetemi Kupa (BJLEK). A tavaszi szezon csoportbeosztását már kisorsolták, az első mérkőzéseket március 9-én játszák a csapatok.
04 már
A hirtelen szívhalál megelőzéséért
Defibrillátorokat vásárolt a Debreceni Egyetem. A négy életmentő eszközt az intézményhez tartozó gyakorlóiskolákban helyezik el. A műszereket az érintett intézmények vezetői az egyetem Sporttudományi Oktatóközpontjában vették át kedden.
27 feb
Honvédelmi sportok az egyetemen
Együttműködési megállapodást kötött a Debreceni Egyetem, a DEAC és a Honvédelmi Sportszövetség. A cél a honvédelmi sportok, valamint a honvédelmi képzés elindítása az egyetemen.
26 feb
Egyetemista sportolókat díjaztak
A Debreceni Egyetem két hallgatója is elismerést kapott a Debreceni Sportcentrum-Sportiskola hagyományos díjátadó gáláján. Kozák Luca és Lendvai András kiemelkedő sportteljesítményét díjazta a DSC-SI.