04 aug
Jön a DEAC-Loki derbi
Városi rangadót játszik az egyetemi labdarúgócsapat a másodosztályú bajnokságban. A Merkantil Bank Liga második fordulójában a DEAC a tavaly még az első osztályban szereplő DVSC ellen lép pályára augusztus 5-én.
31 júl
DE-siker a triatlon bajnokságon
A második helyen végzett a Magyar Egyetemi - Főiskolai Országos Bajnokságok (MEFOB) triatlon versenyén Arany Attila Csaba, a Debreceni Egyetem Népegészségügyi Karának elsőéves gyógytornász hallgatója.
30 júl
Slágeres dalt írtak a DEAC-nak
Különleges hangulatú dal készült a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kar Könnyűzenei Képzési Központjában. A ZK egykori hallgatója által írt modern, lelkesítő szerzemény megszületése minden DEAC-drukker és sportoló számára hiánypótló mérföldkő lehet.
21 júl
A kapusképzést segíti a DEAC edzője
A DEAC férfi kézilabdacsapatának vezetőedzője, Bíró Imre spanyol és mexikói kollégáinak tart online előadást július 23-án a kapusképzésről. A szakember célja, hogy minél több tudatosan játszó kézilabdakapust neveljenek világszerte.
17 júl
DEAC-workshop Mádon
Az egyetemi sportklub előtt álló szezonról, a feladatokról, a szakosztályokat érintő aktualitásokról, a feljutó csapatokra váró kihívásokról, valamint a szakosztályokat kiszolgáló szervezeti egységek tevékenységéről is szó volt a kétnapos mádi rendezvényen.
15 júl
Újabb buszokkal bővült a DEAC flottája
Örömteli pillanatoknak lehettek szemtanúi, akik jelen voltak a Debreceni Egyetem főépülete előtt tartott ünnepélyes átadáson: a DEAC vezetői két Mercedes-Benz Reform-S Tourist típusú járművet vehettek át.
13 júl
Dupla meglepetés a DEAC focistáinál
Nem hétköznapi módon indult az utazás a Debreceni Egyetem labdarúgói számára, akik ma Mád felé vették az irányt, hogy megkezdjék az egyhetes edzőtábort.
08 júl
Átadták a jégcsarnok új épületszárnyát
A Debreceni Jégcsarnok 420 m2 alapterülettel gazdagodott, ami két, egyenként 24 négyzetméter területű öltözőt, egy multifunkciós oktatótermet, edzői öltözőt, doppingvizsgálati- és egészségügyi szobát, valamint három irodát foglal magába.
06 júl
Öt éve a sportos és egészséges egyetemért
A Debreceni Egyetem Sporttudományi Koordinációs Intézetének létrehozásával sikertörténet kezdődött 2015-ben. A testkultúrával, az egészséges életmóddal, sportinnovációval, a rendszeres testedzéssel és az ezek hátterében álló folyamatok vizsgálatával kapcsolatban is magasabb szintre lépett a DE.
Konzolbajnokot avattak a Buzánszkyn
Az ország legnagyobb egyetemi kispályás futballbajnokságát ezúttal a FIFA videójátékon bonyolították le, ezzel együtt pedig az ország legnagyobb egyetemi konzolbajnokságát is megrendezték.