Felkészültek a szezonra
Sok a bizonytalanság, de bizakodva várják a bajnokságot a DEAC jégkorongcsapatánál - derült ki a szakosztály mai sajtótájékoztatóján.
Felkészült az új tanévre az UniFit
A Debreceni Egyetem fitneszközpontjában a járványügyi szabályok betartása és optimalizált látogatói létszám mellett várják a kötelező testnevelés tárgyat teljesíteni akaró és a mozogni vágyó egyetemistákat. Egy korszerű, negatív nyomású légtechnikai rendszert is üzembe helyeztek.
31 aug
Futóverseny a mádi dűlőkön
Mad Run címmel szervez futóversenyt a Debreceni Egyetem Mádi Borakadémiája szeptember 12-én, szombaton. A 4, 8 és 16 km-es versenytávok a Borsay kastélytól indulva járják be a Tokaji Hegyvidék legszebb tájait.
30 aug
Kedvezményes belépők kézilabda mérkőzésekre
A DVSC SCHAEFFLER kézilabda csapat 2020/2021-es bajnokság első három Főnix Csarnokban rendezett mérkőzésére kedvezményes jegyek az DE hallgatóinak.
28 aug
Több évtizedes munkát díjaztak
A Debreceni Egyetem tehetséggondozásban kiemelkedő munkát végző szakembere, Varga Katalin, a DE Kossuth Lajos Gyakorló Gimnáziuma és Általános Iskolájának testnevelő tanára díjat vehetett át a „Bonis Bona – A Nemzet Tehetségeiért” díjátadó gálán Budapesten.
27 aug
FIBA-főtitkár az egyetemen
A Debreceni Egyetemen tett látogatást a Nemzetközi Kosárlabda Szövetség (International Basketball Federation - FIBA) főtitkára, Andreas Zagklis, aki a 3x3-as kosárlabda Youth Festival tornára és a World Tourra érkezett Debrecenbe. A főtitkárt Szilvássy Zoltán rektor és Bács Zoltán kancellár fogadta.
13 aug
Bács Zoltán lett a MEFS alelnöke
A Debreceni Egyetem kancellárját, Bács Zoltánt választotta alelnöknek tisztújító ülésén a Magyar Egyetemi-Főiskolai Sportszövetség (MEFS). Az elnökségben helyet kapott Molnár Dániel, a Doktoranduszok Országos Szövetségének elnöke, a DE hallgatója is.
12 aug
Díjazott egyetemi sportszakember
Hajós Alfréd Aranyplakett kitüntetésben részesült a Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Kar Sportgazdasági és -menedzsment Intézetének egyetemi tanára, Borbély Attila. A szakember Szabó Tündétől, az EMMI sportért felelős államtitkárától vette át az elismerést a MEFS díjátadó ünnepségén.
10 aug
A sikerekről nosztalgiáztak
Az 1979-1980-as szezonban remekül sikerült a Debreceni Universitas Sport Egyesület debütálása. Az akkori csapat játékosai ismét találkoztak, és közösen elevenítették fel az emlékezetes idényt.
05 aug
Játékvezetők döntéseit vizsgálták
A fiatal kézilabda játékvezetők mentális képességeivel kapcsolatban készített felmérést a Debreceni Egyetem. A kutatás eredményéről tizenkét oldalas tanulmány jelent meg, tapasztalatait a hazai és a nemzetközi kézilabda szövetség is hasznosítja majd a képzéseiben.