A szívünkről szól
Szűrések, tanácsadások, sportolási lehetőség és ételkóstoló is várja a látogatókat a Szívünk Napján. A szeptember 29-ei rendezvényen arra hívják fel a figyelmet, hogy milyen fontos szerepe van a szív- és érrendszeri betegségek megelőzésében az életmódnak, beleértve a mozgást és a sportot is.
Szombati meccsdömping
A DAB otthonában gyűjtheti tovább az Erste Liga pontokat az egyetem jégkorong együttese. A tavalyinál eggyel magasabbra teszi a lécet, OB I-es bajnoki érmet szeretne a hazai pályán kezdő DEAC floorball legénysége. Szombaton a megerősödött kézicsapat is bemutatkozik a DESOK-ban.
Mozgalmas hétvége jön a stadionnál
A DEAC NB3-as labdarúgócsapata a Nagyerdei Stadionban játssza szombaton a Csákvár elleni kupamérkőzését. A meccsre a belépés ingyenes, az M4 Sport is közvetíti. A találkozó után kezdődik Zamat fesztivál Hobo + Bill nagykoncertje a Hall-ban, a mérkőzésre a fesztiválozókat is várják.
Kiváló sportolókat, kutatókat díjaztak
A kiemelkedő sportteljesítményt nyújtó hallgatókat köszöntötték a Debreceni Egyetem monumentális tanévnyitó stadionshow-ja, a yoUDay keretében rendezett ünnepségen a Nagyerdei Stadionban, ahol idén első alkalommal kutatói ösztöndíjakat is átadtak.
MinDEn, ami sport
A tradicionális egyetemi klubok számára rendezett workshopot a DEAC, a DE Sporttudományi Koordinációs Intézetével közösen. Debrecenben tartotta éves gyűlését a Magyar Rektori Konferencia Sporttudományi Bizottsága is.
Sikeres jeges rajt
Megküzdött a három pontért a Debreceni Egyetem jégkorongcsapata az Erste Liga vasárnapi nyitányán. Döntetlennel kezdett a kézilabdacsapat, és újabb bravúrral a Magyar Kupa címvédőjét is legyőzték a futsalos lányok.
Munkába állt a „TEKNŐS"
Átadták a Debreceni Egyetem Sportgazdasági-Menedzsment és Teniszközpontját a Böszörményi úti campuson. A 860 millió forintos beruházást a kormány több mint 260 millióval támogatta.
100 év ünnepe
Centenáriumi gálaesttel kezdte a szezont a DEAC pénteken, az egyetem aulájában, ahol megemlékeztek az alapító elődökről is. Az évadnyitó ünnepségen díjakat is átadtak a klub vezetői.
Kezd a jégkorong- és a kézicsapat is
Hétvégén kezdődik a szezon a DEAC férfi kézilabdázói és jégkorongozói számára. Előbbi idegenben, utóbbi hazai pályán kezdheti gyűjteni a bajnoki pontokat. Először szerepel hazai közönség előtt az NB I-es női futsalcsapat is.
Ketrecfoci és sakkverseny
Kétezerötszáz gólya tisztelgett a Debreceni Egyetem Atlétikai Club 100 éves évfordulója előtt. Az elsőéves hallgatók közös sportnapon vettek részt a DEHÖK Gólyatáborában, majd sakkversenyen mérkőztek meg a legjobbak.