Birkózó legenda a DE-n
Megnyerte hazánk századik olimpiai aranyérmét, irányítása alatt pedig összesen 84 Európa-, világ- és olimpiai bajnoki címet szerzett a magyar birkózó válogatott. Szakmai sikereinek titkát árulta el Hegedűs Csaba kedden a Debreceni Egyetemen.
Sokpontos DEAC hétvége
Szép sikereket tudhatnak maguk mögött a Debreceni Egyetem Atlétikai Club sportcsapatai az elmúlt hétvégéről. Bravúrral nyertek a jégkorongozók, a futsalosok és a focisták, emellett győztesen hagyták el a pályát a kosarasok, a floorballozók valamint a kézisek is.
Nyitnak a röpisek
Neves rivális ellen vág neki az élvonalbeli bajnoki küzdelmeknek a Debreceni Egyetem férfi röplabdacsapata szombaton a DESOK-ban. Hazai pályán játszanak a floorballosok és a kézilabdázók is, mindenki más vendégként igyekszik gyarapítani pontjai számát.
Szívbarát életmódra buzdítottak
Kerékpározással, szűrésekkel, életmód-tanácsadással hívták fel a figyelmet a megelőzés fontosságára a szív világnapján Debrecenben. A Nagyerdei Stadionban található egyetemi sportkomplexumokat, az Unifit-et és a SET-et is ingyen próbálhatták ki a látogatók. Több mint ezren vettek részt a programon.
Kétpontos siker a kosaras rajton
Győzelemmel kezdett az NB I/A-ban a DEAC férfi kosárlabdacsapata a hétvégén. Szintén sikerrel vette bajnokiját a kézilabdacsapat és nyertek a floorballozók is. Megszakadt viszont a futsalos lányok szép sorozata.
DEAC100 az országos csatornákon
Az M4 Sport Híradójában és a DIGI Sport napindító műsorában, a Reggeli Startban is téma volt a száz éves DEAC. Bács Zoltán kancellár, Jávor András DEAC-elnök és Sándor Mihály, a klub krónikása mesélt a kezdetekről, a centenáriumi évadról és a jövőbeni tervekről.
Nagyszerű debreceni derbik jönnek
Szombaton az egyetem kosárlabdázói is elkezdhetik a bajnoki pontok gyűjtögetését, hazai találkozóval indul az NB I/A-s bajnoki szezon. Szintén Debrecenben játszanak a női és a férfi futsalosok valamint a jégkorongozók és a focisták is.
Két nap és jön a kosárrajt
Szombaton 19 órától a Kaposvári KK ellen kezdi a 2019-2020-as szezon küzdelmeit a DEAC NB I/A-s kosárlabdacsapata. A Debreceni Egyetem együttese tavalyhoz képest egyet előrelépne. A cél bekerülni a legjobb nyolc csapat közé a bajnokságban
Egy nap a szívünkért
A szív- és érrendszeri betegségek több mint a fele megelőzhető - erre hívják fel a figyelmet világszerte szeptember utolsó vasárnapján, a Szív Világnapján. A programot idén a Debreceni Egyetem közreműködésével rendezi meg a Magyar Kardiológusok Társasága a Nagyerdei Stadionnál.
Emlékezetes hétvége
A Csákvár legyőzésével továbbjutott a Magyar Kupában a DEAC labdarúgócsapata. A bajnoknál is jobbak voltak a futsalos lányok, és sikerrel mutatkozott be hazai pályán az egyetem kézilabdacsapata valamint floorball legénysége is a hétvégén.