Harc a felsőházért
Győzelmi eséllyel várja a Jászberényi KSE gárdáját a DEAC kosárlabdacsapata az NBI/A 11. fordulójában. Futsalban a fiúk a Dunaferrt látják vendégül, a lányok Budapesten lépnek parkettre. Férfi röplabdázóink Dunaújvárosban vendégszerepelnek, női együttesünk a Gödöllőt fogadja.
Telitalálat: lövész hallgatók sikere
Kiemelkedő eredményeket értek el a Debreceni Egyetem hallgatói az idei Sportlövő Magyar Egyetemi - Főiskolai Országos Bajnokságon. A Budapesten rendezett versenyen két arany-, egy ezüst- és két bronzérmet nyertek a cívisvárosban tanuló sportolók.
Sportnappal indul az újév
Egészségtudatos programokkal és számos mozgásformával várja a Debreceni Egyetem a FőnixFittre látogatókat 2020 februárjában. A sportparádé keretében az intézmény sporttudományi hátterét is megismerhetik az érdeklődők.
Innováció a XXI. század kézilabdájában
Innováció vezetőknek, edzőknek, kézilabdás sportszakembereknek, játékosoknak című konferencia Budapesten.
Nagy csaták a címvédők ellen
Férfi kosárlabdacsapatunk hatalmasat küzdött a tavalyi bajnokság győztese ellen, ám a rossz kezdés megbosszulta magát. Szintén kiélezett mérkőzést vívtak a DEAC hokisai a címvédő FTC ellen. Sikerrel zárta a szezont kézilabdacsapatunk, és nyertek a női röpisek is.
Rangadók hétvégéje
Nehéz mérkőzés vár a Debreceni Egyetem kosárlabdacsapatára, ugyanis az éllovas Falco KC Szombathely látogat a cívisvárosba. Rangadót játszanak hokisaink is, akik az FTC-t látják vendégül. Női röplabdázóinkért szintén itthon szurkolhatunk, míg a kézisek Gyöngyösre látogatnak.
Újabb sporttudományi eredmények
A fizikai aktivitás, a stressz és a demencia kapcsolata, a DEAC meccsek nézettségének összehasonlítása, szurkolói motivációs vizsgálatok – érdekes sporttudományi kutatásokat végeztek azok a hallgatók, akik részt vettek a Debreceni Egyetem ösztöndíjprogramjában.
Hokicsapatunk is gyűjti a csokikat
A Bihari Állami Gondozottak Egyesülete (BAGE), a Debreceni Karitatív Testület, valamint a Debreceni Kőr Dáma Egyesület és partnereik közös szervezésében újra kezdetét vette a „Csoki Gyűjtő Akció”, amelyhez csatlakozik a Debreceni Egyetem jégkorongcsapata is.
Vb-re mennek a balásházy-s lányok
Egyetlen magyar csapatként vesznek részt a jövő évi iskolai világbajnokságon a Debreceni Egyetem Balásházy Gyakorló Középiskolájának futsalosai. Az ISF Futsal Iskolai Világbajnokságra a tavasszal nyert Diákolimpiai ezüstéremmel kvalifikálták magukat a lányok.
Távozik Kondás Elemér a DEAC-tól
A Debreceni Egyetem NB III-as labdarúgócsapatának sikereire és mutatószámaira országosan is felfigyeltek: magasabb osztályban szereplő klubtól kapott ajánlatot Kondás Elemér vezetőedző.