Újabb pontokat gyűjthetnek
Kétszer is a Jégcsarnokba várja szurkolóit a DEAC hokicsapata az előttünk álló hétvégén, és szintén Debrecenben lép pályára az egyetem férfi kézilabdacsapata. Ezúttal vendégként próbálnak szerencsét a focisták és a röpisek.
Mezcsere!
Jó ügy mellé állnak a jégkorongozók. Különleges látványban lesz részük azoknak a DEAC szurkolóknak, akik kilátogatnak a Debreceni Egyetem jégkorongcsapatának Vasas elleni pénteki, vagy bármelyik októberi hazai meccsére.
Vb-ezüstérmes a főgyógyszerész
Mindössze egy kazah ellenfél fogott ki rajta, így világbajnoki második helyezést szerzett a Debreceni Egyetem főgyógyszerésze Tbilisziben. A 21. Veterán Birkózó Világbajnokságon Buchholcz Gyula sikerével együtt összesen hét érmet szerzett a magyar válogatott.
DE UniFit nyíltnap
Teltházas órák, különleges sportok, speciális vizsgálatok – nagy sikerrel zárult kedden a Debreceni Egyetem Sporttudományi Koordinációs Intézete és az UniFit közös nyílt napja a Nagyerdei Stadion fitnesztermében.
A harmadikat is „hozták”
Nagyarányú győzelmet aratott a DEAC férfi kosárlabdacsapata az élvonalban. Zsinórban harmadszor nyert a férfi futsalcsapat, és a Csíkszereda után a KMH-tól is elhozta a bajnoki pontokat a jégkorong alakulat.
Kosaras szombat
Harmadik sikerére hajt hétvégén a DEAC férfi kosárlabdacsapata. A fiúk hazai közönségük előtt gyűjtenék tovább a bajnoki pontokat. Szintén debreceni derbi vár a focistákra, a többi egyetemi alakulat pedig idegenben próbál szerencsét.
Birkózó legenda a DE-n
Megnyerte hazánk századik olimpiai aranyérmét, irányítása alatt pedig összesen 84 Európa-, világ- és olimpiai bajnoki címet szerzett a magyar birkózó válogatott. Szakmai sikereinek titkát árulta el Hegedűs Csaba kedden a Debreceni Egyetemen.
Az Aranycsapat emlékezete
A Debreceni Egyetemen a magyar sport nagyjaira való emlékezés nem üres nosztalgiázás, hanem példamutatás az új generációknak – hangsúlyozta Szöllősi György az Aranycsapat kultúrtörténeti szerepe kapcsán, a "Labdarúgás elmélete és gyakorlata" tantárgy előadásán.
Sokpontos DEAC hétvége
Szép sikereket tudhatnak maguk mögött a Debreceni Egyetem Atlétikai Club sportcsapatai az elmúlt hétvégéről. Bravúrral nyertek a jégkorongozók, a futsalosok és a focisták, emellett győztesen hagyták el a pályát a kosarasok, a floorballozók valamint a kézisek is.
Nyitnak a röpisek
Neves rivális ellen vág neki az élvonalbeli bajnoki küzdelmeknek a Debreceni Egyetem férfi röplabdacsapata szombaton a DESOK-ban. Hazai pályán játszanak a floorballosok és a kézilabdázók is, mindenki más vendégként igyekszik gyarapítani pontjai számát.