Díjazták a jövő sporttudósait
A Debreceni Egyetem Sporttudományi Koordinációs Intézete elismerő okleveleket adott át az Országos Tudományos Diákköri Konferencián (OTDK) eredményesen szereplő és résztvevő hallgatóknak. A DESKI azokat a végzős medikusokat is jutalmazta, akik a korábbi években pályára léptek a Medikus Kupán.
A mozgás az agynak is gyógyszer
A rendszeres testmozgás, fizikai aktivitás nemcsak az izmok erősítésére szolgál, hanem az agyat is karban lehet vele tartani. A Debreceni Egyetem Sporttudományi Koordinációs Intézetének vezetője a Szenior Egyetem előadásán mutatta be a fizikai aktivitás idegrendszerre gyakorolt hatásait.
Fókuszban az egészség
Disszeminációs szakmai zárókonferencián mutatták be a Nemzeti Diák-, Hallgatói és Szabadidősport Szövetség, valamint a DEAC konzorciumában létrehozott „Több, mint egy klub” program eredményeit szerdán a Nagyerdei Stadionban, ahol a DE kancellárja a helyi sportökoszisztémáról beszélt.
Oktatói siker a triatlon MEFOB-on
Tiszaújvárosban rendezték meg a hétvégén a Magyar Egyetemi-Főiskolai Országos Bajnokságot (MEFOB) triatlonban. A Debreceni Egyetem képviseletében az intézmény két oktatója is részt vett a versenyen, és mindketten felállhattak a dobogóra.
Jól küzdöttek a DE vívói
Megteltek a pástok a Magyar Egyetemi-Főiskolai Országos Vívó Bajnokságon (MEFOB). A DE sportolói jól szerepeltek, egyéniben és csapatban is érmeknek örülhettek a verseny végére. A Debreceni Egyetem által rendezett viadalon válogatott vívók, junior világbajnokok is küzdöttek.
SZABÓ GÁBOR PÁROS TENISZ EMLÉKVERSENY
2021. május 29-én kerül megrendezésre a Szabó Gábor páros tenisz emlékverseny.
Motoros alkalmassági vizsga 2021
A testnevelő tanár és gyógytestnevelő tanár szakokon a kizáró jellegű motoros alkalmassági vizsga megtartásra kerül.
Elkészültek az MKSZ 2021/22-es tanév edzőtanfolyamainak kiírásai
Elkészült a Magyar Kézilabda Szövetség Nemzetközi Edzőképző Központjának 2021/2022-es tanévre vonatkozó edzőtanfolyamainak kiírása.
Hallgatók a páston
A Debreceni Egyetem szervezi idén a Magyar Egyetemi-Főiskolai Országos Vívó Bajnokságot (MEFOB). A hazai felsőoktatásban tanuló vívók két napon át egyéniben és csapatban küzdhetnek egymással kard, tőr és párbajtőr fegyvernemekben.
Itt a friss Egyetemi Élet
A Magyar Kupát elnyerő DEAC jégkorongozói és Magyar Kupában ezüstöt kiérdemlő DEAC kosárlabdázói láthatók ezúttal a Debreceni Egyetem újságjának címlapján. Az Egyetemi Élet új számában sok más érdekes írás is olvasható.