25 már
Egyetemi tudás segít fitten maradni
Országosan egyedülálló, sporthoz és egészségmegőrzéshez kapcsolódó adatbázist hozott létre partnereivel a Debreceni Egyetem Sporttudományi Koordinációs Intézete. Az a cél, hogy szakmailag megalapozott elméleti és gyakorlati tudásanyaggal támogassák az otthoni testedzést.
20 már
Ismét itt az egyetem lapja
A Kozma Mihály Futsal kupát elnyerő Sinter FC fotójávval a címlapon megjelent az Egyetemi Élet című lap legújabb száma. A Debreceni Egyetem újságjának márciusi száma egyebek mellett a Kárpát-medencei Tudományos Platform létrehozásával foglalkozik.
10 már
UNIFIT KURZUS - FONTOS INFORMÁCIÓ
A kialakult egészségügyi helyzet miatt az UNIFIT kurzust felvett hallgatóktól várják a visszajelzést a félév teljesítésével kapcsolatban!
06 már
Sorsoltak a Buzánszky Kupában
Kezdődik az ország legnagyobb egyetemi futballbajnoksága, a Buzánszky Jenő Labdarúgó Egyetemi Kupa (BJLEK). A tavaszi szezon csoportbeosztását már kisorsolták, az első mérkőzéseket március 9-én játszák a csapatok.
04 már
A hirtelen szívhalál megelőzéséért
Defibrillátorokat vásárolt a Debreceni Egyetem. A négy életmentő eszközt az intézményhez tartozó gyakorlóiskolákban helyezik el. A műszereket az érintett intézmények vezetői az egyetem Sporttudományi Oktatóközpontjában vették át kedden.
27 feb
Honvédelmi sportok az egyetemen
Együttműködési megállapodást kötött a Debreceni Egyetem, a DEAC és a Honvédelmi Sportszövetség. A cél a honvédelmi sportok, valamint a honvédelmi képzés elindítása az egyetemen.
26 feb
Egyetemista sportolókat díjaztak
A Debreceni Egyetem két hallgatója is elismerést kapott a Debreceni Sportcentrum-Sportiskola hagyományos díjátadó gáláján. Kozák Luca és Lendvai András kiemelkedő sportteljesítményét díjazta a DSC-SI.
24 feb
Rosszul sikerült rajt a rájátszásban
A Debreceni Egyetem jégkorongcsapata vereséggel kezdte a Csíkszereda elleni párharcot az Erste Liga negyeddöntőjében. Férfi röplabdázóink helytálltak az éllovas Pénzügyőr ellen, míg a lányok nyertek a VRKC otthonában. Floorballosaink és kézilabdázóink magabiztos győzelmet arattak.
21 feb
Az éllovast fogadják
A Debreceni Egyetem röplabdacsapata a jó formában lévő Pénzügyőrt látja vendégül az Extraligában. Hokisaink megkezdik a küzdelmeket a negyeddöntőben, a Csíkszereda ellen párharc első két mérkőzését vasárnap és hétfőn rendezik. Parkettre lép floorball- és kézilabdacsapatunk is.
21 feb
A labdarúgást ünnepelték
Lejátszották a Buzánszky Jenő Labdarúgó Egyetemi Kupa és a Kozma Mihály Futsal Kupa közös nagydöntőit a DESOK-ban. A mérkőzések előtt a Futballünnep rendezvénysorozatban a magyar labdarúgás legfényesebb időszakáról is hallhattak előadást az érdeklődők.