31 júl
Van egy jó fotója a DEAC 100 évéből?
Ha igen, hozza el, küldje el, hogy a centenáriumon megmutathassuk ország-világnak! Már javában gyűjti a korabeli fotókat és videókat a DEAC százéves évfordulójára tervezett történeti kiállításhoz a Debreceni Egyetem Egyetemi és Nemzeti Könyvtára (DEENK).
23 júl
Sport, siker, sztori – könyv a DEAC-ról
Az egyesület, az egyetemi sport történetéről készül könyvsorozat Sándor Mihály tollából a DEAC centenáriuma alkalmából. A szerző a kezdetekről és érdekes történetekről is mesélt a kötetek apropóján a hirek.unideb.hu portálnak.
18 júl
„A rendezvény egyre izmosabb”
Véget ért a 11. Campus Sportfesztivál. Négy ország csaknem ezer hallgatója versenyzett két napon át, kedden és szerdán a Debreceni Egyetem Dóczy utcai sportközpontjában. Kispályás fociban, férfi kosárlabdában, és női tollaslabdában egyaránt debreceni aranyérem született.
15 júl
Vigyázz, kész - sportfesztivál rajt!
A Campus Fesztiválhoz kapcsolódóan idén már 11. alkalommal rendezik meg a Campus Sportfesztivált, amelyre csaknem ezer hazai és határokon túli hallgató nevezett. Négy sportágban pattog a labda kedden és szerdán a Dóczy utcán.
02 júl
Egyetem Tér a Campus Fesztiválon!
Minden eddiginél több egyetemi szervezet pályázott, hogy bemutatkozhasson a Campus Fesztiválon az Egyetem Téren, a Debreceni Egyetem „okos” fesztiválhelyszínén. Az idei Campuson a jelentkezők közül a 30 legizgalmasabb programot kínáló egyetemi egység "fesztiválozik."
Irány az Universiade!
A Debreceni Egyetem két hallgatója, Szilágyi Réka és Rivasz-Tóth Norbert is esküt tett az 30. Universiadéra utazó magyar csapat tagjaként. A egyetemisták és főiskolások nyári olimpiáján 21 felsőoktatási intézmény 105 sportolója képviseli hazánkat.
Kiemelkedő évet zárt a DEAC
Évzáró gálán köszöntötte sportolóit, edzőit, és díjazta legjobbjait a Debreceni Egyetem Atlétikai Club hétfő este a DESOK csarnokban. Az ünnepi eseményen Szilvássy Zoltán rektor a Magyar Egyetemi - Főiskolai Sportszövetség legmagasabb kitüntetését vehette át.
Nagyszabású jubileumra készül a DEAC
Megalakulásának 100. évfordulóját kéthetes programsorozattal ünnepli a Debreceni Egyetem Atlétikai Club ősszel. Kiállítás, sporttörténeti könyv és pályázat is várja majd a DEAC-cal ünneplőket.
15 éves a Buzánszky Kupa
A szerdai döntőkkel véget értek a Buzánszky Jenő Egyetemi Labdarúgó Kupa tavaszi küzdelmei, amelyre mintegy 90, közöttük hat női csapat nevezett. A népszerű bajnokság idén 15 éves. Ebből az alkalomból születésnapi köszöntést is tartottak az egyetemen.
Salzburgi együttműködés
A Debreceni Egyetem Balásházy János Gyakorló Középiskolája lehet a bázisintézménye az FC Red Bull Salzburg labdarúgócsapat akadémiájának. Többek között erről állapodtak meg kedden az egyetem Sporttudományi Koordinációs Intézete által szervezett találkozón.