Innováció a XXI. század kézilabdájában
Innováció vezetőknek, edzőknek, kézilabdás sportszakembereknek, játékosoknak című konferencia Budapesten.
Nagy csaták a címvédők ellen
Férfi kosárlabdacsapatunk hatalmasat küzdött a tavalyi bajnokság győztese ellen, ám a rossz kezdés megbosszulta magát. Szintén kiélezett mérkőzést vívtak a DEAC hokisai a címvédő FTC ellen. Sikerrel zárta a szezont kézilabdacsapatunk, és nyertek a női röpisek is.
Rangadók hétvégéje
Nehéz mérkőzés vár a Debreceni Egyetem kosárlabdacsapatára, ugyanis az éllovas Falco KC Szombathely látogat a cívisvárosba. Rangadót játszanak hokisaink is, akik az FTC-t látják vendégül. Női röplabdázóinkért szintén itthon szurkolhatunk, míg a kézisek Gyöngyösre látogatnak.
Újabb sporttudományi eredmények
A fizikai aktivitás, a stressz és a demencia kapcsolata, a DEAC meccsek nézettségének összehasonlítása, szurkolói motivációs vizsgálatok – érdekes sporttudományi kutatásokat végeztek azok a hallgatók, akik részt vettek a Debreceni Egyetem ösztöndíjprogramjában.
Hokicsapatunk is gyűjti a csokikat
A Bihari Állami Gondozottak Egyesülete (BAGE), a Debreceni Karitatív Testület, valamint a Debreceni Kőr Dáma Egyesület és partnereik közös szervezésében újra kezdetét vette a „Csoki Gyűjtő Akció”, amelyhez csatlakozik a Debreceni Egyetem jégkorongcsapata is.
Távozik Kondás Elemér a DEAC-tól
A Debreceni Egyetem NB III-as labdarúgócsapatának sikereire és mutatószámaira országosan is felfigyeltek: magasabb osztályban szereplő klubtól kapott ajánlatot Kondás Elemér vezetőedző.
Vb-re mennek a balásházy-s lányok
Egyetlen magyar csapatként vesznek részt a jövő évi iskolai világbajnokságon a Debreceni Egyetem Balásházy Gyakorló Középiskolájának futsalosai. Az ISF Futsal Iskolai Világbajnokságra a tavasszal nyert Diákolimpiai ezüstéremmel kvalifikálták magukat a lányok.
Volt okuk az örömre
Nagyarányú győzelemmel búcsúzott az ősztől Kondás Elemér egyetemi legénysége, amely hetet vágott a Tállyának a hétvégén. Újabb rangadót vett sikerrel a DEAC jégkorong alakulata, és győztek a futsalos lányok, a férfi röpisek, a floorballozók és a kézilabdázók is.
Fegyelmezett játék kell
A nagyszerű szerdai, DAB elleni diadal után újabb rangadóra készülnek a Debreceni Egyetem jégkorongozói. Pénteken a Brasov együttesét fogadják. Érdemes lesz kilátogatni a focisták, a kézilabdázók és a női futsalosok hétvégi, hazai meccseire és egy japán karatemester edzésére is.
Prima díjas lett a DE hallgatója
Megyei Prima Díjat kapott Kozák Luca országos csúcstartó gátfutó, a Debreceni Egyetem hallgatója. A kiváló atléta a sport kategóriában vehette át a rangos elismerést szombaton a Kölcsey Központban.