Élsportolókat díjazott az egyetem
Átadták a Debreceni Egyetem Kiváló Sportolója díjakat a különböző sportágakban, hazai és nemzetközi versenyeken kiemelkedő eredményeket elért egyetemi sportolóknak. Összesen huszonhatan vehettek át elismerést a szerdai ünnepségen.
Hatással lesz a jövő sportjára a DE
„Mindennapos testnevelés, sportiskolák, nemzeti akadémiák” címmel szervezett sportszakmai konferenciát a Debreceni Egyetem Sporttudományi Koordinációs Intézete a Nagyerdei Stadionban. A tanácskozás középpontjában a minőségi sportra nevelés, az utánpótlásképzés állt.
Legendákra emlékeztek az egyetemen
Jelölőkövet kapott a Buzánszky Jenő Labdarúgó Egyetemi Kupa 15. évfordulója alkalmából elültetett Aranycsapat Emlékfa a Debreceni Egyetemen. A különleges alkotás egy digitális kódot is tartalmaz, amivel az Aranycsapat emlékoldalára lehet eljutni.
I. Mad Run: sokan futottak a dűlőkön
Több mint kétszáz versenyző vett részt szombaton a Debreceni Egyetem Mádi Borakadémiája által szervezett I. Mad Run futóversenyen. A futók a Borsay kastélytól indulva a Tokaji Hegyvidék legszebb szőlődűlőin át teljesítették a 4, 8 illetve 16 km-es versenytávot.
Felkészültek a szezonra
Sok a bizonytalanság, de bizakodva várják a bajnokságot a DEAC jégkorongcsapatánál - derült ki a szakosztály mai sajtótájékoztatóján.
Felkészült az új tanévre az UniFit
A Debreceni Egyetem fitneszközpontjában a járványügyi szabályok betartása és optimalizált látogatói létszám mellett várják a kötelező testnevelés tárgyat teljesíteni akaró és a mozogni vágyó egyetemistákat. Egy korszerű, negatív nyomású légtechnikai rendszert is üzembe helyeztek.
31 aug
Futóverseny a mádi dűlőkön
Mad Run címmel szervez futóversenyt a Debreceni Egyetem Mádi Borakadémiája szeptember 12-én, szombaton. A 4, 8 és 16 km-es versenytávok a Borsay kastélytól indulva járják be a Tokaji Hegyvidék legszebb tájait.
30 aug
Kedvezményes belépők kézilabda mérkőzésekre
A DVSC SCHAEFFLER kézilabda csapat 2020/2021-es bajnokság első három Főnix Csarnokban rendezett mérkőzésére kedvezményes jegyek az DE hallgatóinak.
28 aug
Több évtizedes munkát díjaztak
A Debreceni Egyetem tehetséggondozásban kiemelkedő munkát végző szakembere, Varga Katalin, a DE Kossuth Lajos Gyakorló Gimnáziuma és Általános Iskolájának testnevelő tanára díjat vehetett át a „Bonis Bona – A Nemzet Tehetségeiért” díjátadó gálán Budapesten.
27 aug
FIBA-főtitkár az egyetemen
A Debreceni Egyetemen tett látogatást a Nemzetközi Kosárlabda Szövetség (International Basketball Federation - FIBA) főtitkára, Andreas Zagklis, aki a 3x3-as kosárlabda Youth Festival tornára és a World Tourra érkezett Debrecenbe. A főtitkárt Szilvássy Zoltán rektor és Bács Zoltán kancellár fogadta.