02 már
A motorsportba is belépett a DEAC
Új szakosztállyal bővült a Debreceni Egyetem sportklubja. A napokban alakult meg a motorsportszakosztály, mely az idei versenyszezonban már DEAC Motorsport néven indul a különböző bajnokságokban és futamokon.
02 már
A szemeszter első Egyetemi Élete
A trianoni békeszerződés az a téma, amelyről még mindig lehet újat mondani, írni. Miként épült fel Debrecen egyik legszebb épülete, a Megyeháza, és mi lehet a titka a DEAC jégkorong csapatának. Egyebek mellett ezekről lehet olvasni az egyetemi újság friss számában.
19 feb
Új képzés a sportos jövőért
Sportalapozó, mozgásfejlesztő óvodapedagógus szakvizsgára felkészítő szakirányú továbbképzési szak létrehozásáról írt alá együttműködési megállapodást a Debreceni Egyetem Gyermeknevelési és Gyógypedagógiai Kara az Ovi-Sport Közhasznú Alapítvánnyal. Egy új oktatópályát is építenének a kar területén.
17 feb
Defensive Tactics and Strategies - Janez Drvaric
Janez Drvaric a Rátgéber Kosárlabda Akadémia nemzetközi mentoredzője előadást tart „Defensive Tactics and Strategies” címmel.
07 feb
Hibrid oktatás tájékoztató
A testnevelő és gyógytestnevelő tanárszakokon az oktatás hibrid rendszerben fog megvalósulni.
27 jan
Bővül az egyetemi sportinfrastruktúra
Funkcióbővítést és energetikai korszerűsítést végeznek hamarosan a Böszörményi úti campuszon található Kecskeméti János Tornacsarnokban, valamint egy új sportlétesítményt is kialakítanak a DE teniszközpontja mellett. Mindkét fejlesztéshez kiválasztották a munkálatokat végző kivitelezőket.
25 jan
Innovációs közösség tagja lett a DE
A Debreceni Egyetem Sporttudományi Koordinációs Intézete is csatlakozott az European Platform For Sport Innovation (EPSI) szervezethez. A DESKI oktatási, ipari szereplőkkel kezdhet a sport területén együttműködést közös termék- és módszertanfejlesztés érdekében.
22 jan
Sporttudósokat képez a Debreceni Egyetem
Életszemléletet tanulhatnak, a sportról, a testkultúráról, az egészséges életmódról tudhatnak meg részleteket a testnevelőtanár-gyógytestnevelő szakpárra jelentkező fiatalok, akik a kutatásban is elmélyülhetnek – hangzott el a képzéseket bemutató csütörtöki online tájékoztatón.
19 jan
Várják a leendő testnevelőket
Jó karrierlehetőség, egészség és példamutatás – ezt kínálja a Debreceni Egyetem azoknak, akik az általános felvételi eljárásban a testnevelő-gyógytestnevelő tanári képzésre jelentkeznek. A szakpárról csütörtökön online tájékoztatón hallhatnak részletesen az érdeklődők.
15 jan
Csúcson a sportban és a tanulásban
A Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Kar vegyész alapképzésben frissen végzett hallgatóját választották 2020 legjobb női atlétájának. A fiatal sportoló csúcsformában van és akár az olimpián is elindulhat.