Konzolbajnokot avattak a Buzánszkyn
Az ország legnagyobb egyetemi kispályás futballbajnokságát ezúttal a FIFA videójátékon bonyolították le, ezzel együtt pedig az ország legnagyobb egyetemi konzolbajnokságát is megrendezték.
Megújul a Dóczy utcai sportkomplexum
A Learning Center szomszédságában a sporttelep SportCampussá fejlődik a Dóczyn, idén a lelátó, jövőre pedig a DEAC-pálya épületei is kibővülnek.
Megjelent az új Egyetemi Élet
Milyen a tudományos és a hétköznapi élet Oroszországban, Szaratovban? Mit lehet kapni a csomagolásmentes boltokban itthon és mik a céljai az NII-ben a DEAC futballcsapatának? Egyebek mellett ezekről lehet olvasni az egyetemi lap legfrissebb, júniusi számában.
Történelmi szezon előtt a DEAC
A Debreceni Egyetem futballcsapata először szerepelhet az egycsoportos másodosztályban. Az együttes Balogh Pál irányításával kezdi meg az új idényt.
Online vizsgáztak testnevelésből
Több mint négyezer magyar és külföldi hallgató teljesítette otthoni környezetben a kötelező testnevelés féléves vizsgafeltételeit a Debreceni Egyetemen. A hallgatók alkalmazkodtak a helyzethez, és kreatívan oldották meg az oktatók által előírt feladatokat.
Esszéverseny
Az Indiai Nagykövetség a jóga nemzetközi világnapja kapcsán esszéíró pályázatot hirdet meg, díjazással.
Húrok pengetése, oktatási és focisiker
A nyíregyházi Tortuga rockzenekarról készült fotó került az Egyetemi Élet című lap legújabb számának borítójára. Az együttes egyik tagjával készült interjú mellett ezúttal is sok fontos és érdekes dologról lehet olvasni az egyetemi újság májusi számában.
Az első év a lovasoknál
Megkezdődik a vizsgaidőszak a lótenyésztő és lovassportszervező agrármérnök szakon. A DE Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kar (MÉK) BSc képzésének tavalyi elindítása sikeresnek bizonyult, a szak következő évfolyamára többszörös a túljelentkezés.
Megtartanák az egyetemi értékrendet
Szisztematikus és türelmes építkezés vezetett oda, hogy a DEAC futballcsapata az NB II-ben kezdheti a következő szezont. Arra, hogy milyen feltételekkel tud a csapat részt venni a profi bajnokságban, Bács Zoltán kancellár adta meg a választ.
Örök példaképek
A Debreceni Egyetem sportéletének meghatározó alakjai, Buzánszky Jenő egykori legendás labdarúgó és Nyirkos István néhai rektorhelyettes előtt tisztelegtek koszorúzással hétfőn a Sporttudományi Oktatóközpont épületénél.