Bravúrpont a szomszédból
Nagyszerű pontszerzéssel folytatta a bajnoki küzdelmeket a DEAC NB I/B-s férfi kézilabda együttese. Győzött a floorballcsapat és a megye II-es labdarúgócsapat is. Nem sikerült viszont a pontszerzés férfi kosarasainknak, az NB III-as focistáknak és a röpiseknek sem.
Csapatmunkával a sikerért
Nincs könnyű dolguk a DEAC kézilabdázóinak, hiszen egyik fontos és nehéz rangadó követi a másikat. Idegenben pattogtatnak ezen a hétvégén kosárcsapataink, a futsalosok és a floorball együttes is. Itthon szurkolhatunk viszont röpiseinknek és a focistáknak.
Sport elismerések
A Debreceni Egyetem két munkatársa is díjat vehetett át az egyetemi sport szervezéséért csütörtökön, a Magyar Egyetemi – Főiskolai Sportszövetség (MEFS) éves rendes közgyűlésén.
Birkózó OB lesz a DESOK-ban
Debrecenben rendezik meg az idei Veterán Kötött- és Szabadfogású Országos Bajnokságot június 9-én. A viadalt a Debreceni Egyetem, a Kabai Meteorit SE, valamint az országos és a megyei sportági szövetség közösen szervezi.
Parasportokkal ismerkedtek
Csörgőlabda és vakfoci – néhány órára a Debreceni Egyetem testnevelés szakos hallgatói is megtapasztalhatták, milyen érzés látássérültként sportolni az intézmény első alkalommal szervezett érzékenyítő tréningjén. Nem volt egyszerű dolguk.
Nagyszerű rajt
Dupla győzelemmel kezdett az alsóházi rájátszásban a DEAC élvonalbeli férfi kosárlabdacsapata a múlt héten. Győzött NB III-as labdarúgócsapatunk, a megye II-es alakulat, valamint a női kosarasok, a floorballozók és két e-sport csapatunk is.
Európai Egyetemi Játékokat rendezünk!
Hazánkban először rendezhet Európai Egyetemi Játékokat (EUG) a Debreceni és a Miskolci Egyetem közösen. Az 1965-ös budapesti 4. nyári Universiadét követően minden idők legnagyobb létszámú nemzetközi egyetemi multisport eseményének lesz házigazdája Magyarország 2024-ben.
Pontokkal a bennmaradásért
A DEAC több csapata is fontos csatát vív hétvégén a bennmaradásért folytatott küzdelemben. Pályára lépnek a futsalosok, a kézilabdázók, a floorballcsapat és a női kosarasok. Idegenben játszanak a férfi kosarasok, a röpisek és a focisták is.
Gyerekek példaképe lehet Sidibe
A labdarúgó NB III. keleti csoportjában szereplő DEAC-ot erősíti mostantól a 37 esztendős szenegáli támadó, Ibrahima Sidibe.
EUG: pénteken döntenek a rendezésről
Az Európai Egyetemi Sportszövetség (EUSA) április 12-ei, csütörtöki közgyűlésén, Madridban mutatják be a magyar pályázók a döntés előtti prezentációjukat. A tanácskozásra utazó delegációban a Debreceni Egyetem képviselői is ott lesznek.