Jól küzdöttek a DE vívói
Megteltek a pástok a Magyar Egyetemi-Főiskolai Országos Vívó Bajnokságon (MEFOB). A DE sportolói jól szerepeltek, egyéniben és csapatban is érmeknek örülhettek a verseny végére. A Debreceni Egyetem által rendezett viadalon válogatott vívók, junior világbajnokok is küzdöttek.
SZABÓ GÁBOR PÁROS TENISZ EMLÉKVERSENY
2021. május 29-én kerül megrendezésre a Szabó Gábor páros tenisz emlékverseny.
Motoros alkalmassági vizsga 2021
A testnevelő tanár és gyógytestnevelő tanár szakokon a kizáró jellegű motoros alkalmassági vizsga megtartásra kerül.
Elkészültek az MKSZ 2021/22-es tanév edzőtanfolyamainak kiírásai
Elkészült a Magyar Kézilabda Szövetség Nemzetközi Edzőképző Központjának 2021/2022-es tanévre vonatkozó edzőtanfolyamainak kiírása.
Hallgatók a páston
A Debreceni Egyetem szervezi idén a Magyar Egyetemi-Főiskolai Országos Vívó Bajnokságot (MEFOB). A hazai felsőoktatásban tanuló vívók két napon át egyéniben és csapatban küzdhetnek egymással kard, tőr és párbajtőr fegyvernemekben.
Itt a friss Egyetemi Élet
A Magyar Kupát elnyerő DEAC jégkorongozói és Magyar Kupában ezüstöt kiérdemlő DEAC kosárlabdázói láthatók ezúttal a Debreceni Egyetem újságjának címlapján. Az Egyetemi Élet új számában sok más érdekes írás is olvasható.
Sok mozgással a járvány ellen
A rendszeres testmozgás, az egészséges életmód sokat segíthet abban is, hogy könnyebben átvészeljünk egy esetleges koronavírus okozta betegséget. Egyebek mellett ez hangzott el a Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Kara által szervezett, a fitneszszektor helyzetével foglalkozó rendezvényen.
Egyetemi sportkutatás az idősekért
Az időskorban végzett rendszeres mozgás egészségre gyakorolt hatásait vizsgálta a Debreceni Egyetem Sporttudományi Koordinációs Intézete (DESKI). A hat héten át tartó kutatásban tizenhét hatvanöt év feletti önkéntes állapotát figyelték speciális diagnosztikai eszközök segítségével.
OTDK: élen a sporttudományban
A legtöbb első helyezést a Debreceni Egyetem hallgatói érték el a 35. Országos Tudományos Diákköri Konferencia (OTDK) Testnevelés- és Sporttudományi Szekciójában. A versenyt a járványhelyzet miatt a virtuális térben rendezték meg április 6-a és 9-e között.
Újra összecsapnak a konzolosok
Meghirdette a University Electronic Games konzolverseny második szezonját a Debreceni Egyetem Hallgatói Önkormányzata. A versenyen a legnépszerűbb és legújabb számítógépes játékokon küzdhetnek meg egymással a játékosok.