Gólzáporos évzáró
A Debreceni Egyetem labdarúgói idei utolsó mérkőzésükön 5-3-ra diadalmaskodtak. Jégkorongozóink a Titánok felett arattak kiütéses győzelmet, és sikerrel zárták a hétvégét kézilabdázóink, női futsalosaink és női röplabdázóink is.
Testnevelés óra pótlás
Az utolsó testnevelés óra pótlási lehetőség 2021. december 8-án 19 órától lesz az egyetem téri tornateremben!
Hat DEAC-meccs hazai pályán
Két Erste Liga-mérkőzést játszanak itthon a következő napokban a Debreceni Egyetem jégkorongozói. Szintén hazai környezetben lép pályára kézilabda-, röplabda- és férfi futsalcsapatunk. Labdarúgóink idei utolsó mérkőzésükre készülnek, női futsalosaink rangadó előtt állnak.
A megelőzés tudománya
Online workshopot rendezett a sporttáplálkozásról és az időskori izomsorvadásról a Debreceni Egyetem Sporttudományi Koordinációs Intézete. A szarkopénia jelentőségéről, terápiás lehetőségeiről, valamint a hidratáció sportban játszott szerepéről hallhattak a testnevelő tanár szakos hallgatók.
Újabb fejlesztés a sportcampuson
A Dóczy utcai sportpálya főlelátójának átalakításával és bővítésével folytatódik a Debreceni Egyetem sportinfrastruktúrájának fejlesztése. Kívül-belül egyedi, az oktatást is segítő korszerű épületegyüttes épül a sporttelepen nettó 1,3 milliárd forintból 2022 év végére. A bontás a napokban kezdődött.
Az esélyes otthonában győztek
Két nehéz mérkőzést játszott a Debreceni Egyetem jégkorongcsapata. Férfi futsalosaink a címvédő otthonában maradtak alul, a lányok hazai pályán magabiztos győzelmet arattak. Kéziseink meglepetésre a Cegléd ellen diadalmaskodtak, és labdarúgóink is újabb pontokkal gazdagodtak. Röplabdázóink kikaptak.
Egyetemi sportszakembereket díjaztak
A Debreceni Egyetem Sporttudományi Koordinációs Intézetének szakemberei vehettek át elismeréseket sportszakmai tevékenységük díjazásaként a Magyar Egyetemi – Főiskolai Sportszövetség (MEFS) hagyományos Év Egyetemi Sportolója Díjátadó Gáláján.
Rangadók hétvégéje
Egy hazai és egy idegenbeli mérkőzés vár a Debreceni Egyetem jégkorongcsapatára. Férfi futsalosaink a címvédőhöz látogatnak, a lányok itthon lépnek pályára. Labdarúgóink Salgótarjánba, kéziseink Abonyba, női röplabdázóink Nyíregyházára utaznak. Férfi röplabdacsapatunk a Kaposvárt fogadja.
Új szaktanterem a Balásházyban
Sporttudományi orientációs szaktantermet avattak a Debreceni Egyetem Balásházy János Gyakorló Technikumában, Gimnáziumában és Kollégiumában csütörtökön. A speciális oktatási célokra kialakított helyiségben a testneveléshez kapcsolódó elméleti ismereteket sajátíthatják el a diákok.
Hosszabbításos DEAC-siker
A Debreceni Egyetem jégkorongcsapata a rendes játékidő után fordította a maga javára a DVTK elleni mérkőzést. Labdarúgóink és női röplabdázóink magabiztos győzelmet arattak idegenben, míg női futalosaink egy ponttal gazdagodtak. Kikaptak férfi röplabdázóink, kéziseink és rögbiseink.