Sopronba is győzni mennek Molnárék
A sereghajtó Sopronhoz látogat a DEAC férfi kosárlabdacsapata, de a debrecenieknél több kulcsjátékos szereplése is kérdéses. Az NB III-as focicsapat pedig Kazincbarcikán szerezheti meg a régen várt győzelmet.
Egészség Expó a Debreceni Egyetemen
Négy napon át, három helyszínen várja az érdeklődőket a Debreceni Egyetem Hallgatói Önkormányzat Egészségügyi Bizottságának vándor-expója, amelyen minden az egészséges életmódról szól.
Sporttudományi szakkollégium indult
A Debreceni Egyetemen kezdte meg munkáját Kelet-Magyarország első sporttudományi szakkollégiuma, amelyet a DEAC örökös tiszteletbeli elnökéről, Nyirkos Istvánról neveztek el.
Nem bírt a Falcóval a DEAC
Egy negyedig tudta tartani a lépést a DEAC férfi kosárlabdacsapata a Falco ellen. A végén a szombathelyiek 30 ponttal győztek Debrecenben. Az egyetem női kosarasai, a futsalosok és megye 2-es focicsapat viszont nyert a hétvégén.
Bravúr kell a szombathelyiek ellen
A bajnokság egyik legerősebb csapata, a Falco ellen játszik a DEAC kosárlabdacsapata a hétvégén. Az NB III-as focicsapat a Jászberényt fogadja, míg a DASE és a DEAC II. csapataira városi derbik várnak a megyei osztályokban.
A kézilabda elitje ismét Debrecenben
Michal Barda, Sugár Tímea, Bartalos Béla, Hoffmann László – a tavalyi nagysikerű találkozó után, idén ismét világklasszis szakemberek részvételével rendez nemzetközi kézilabda kapusedzői konferenciát a Debreceni Egyetem Sporttudományi Oktatóközpontja.
Hogyan éljünk tovább egészségesen?
A hirtelen stressz szervezetre gyakorolt hatását, valamint a sportolás életminőséget javító szerepét kutatják a Debreceni Egyetem és a Szegedi Tudományegyetem szakemberei egy most indult közös projekt keretében.
Bravúros győzelmek
A DEAC férfi kosarasai és kézilabdázói is legyőzték esélyesebbnek tartott ellenfelüket a hétvégén. Ismét nyert a listavezető megye II-es focicsapat, az NB III-ban szereplő együttes viszont sorozatban ötödik meccsét veszítette el.
Egyetemünk hírei az Alföld TV-n
Újabb stratégiai megállapodás, Szenior Egyetem, Külügyi Börze, tésztahíd építő verseny – az egyetem legfontosabb híreiről, eseményeiről tudósított októberben is a Díszudvar magazin.
Újabb kínai partner
Az egyik legrangosabb kínai egyetemmel kötött együttműködési megállapodást a Debreceni Egyetem. Az ázsiai delegáció tagjai a november 2-ai találkozón az oktatói, hallgató mobilitásról és közös kutatási projektek kidolgozásáról egyeztettek.