Magyar Egyetemi és Főiskolai Váltófutó Országos Bajnokság beszámoló

2016, október 31 - 22:05 Beszámoló

Október első hétvégéjén került megrendezésre Kaposvár és Pécs között a Rókaűzők fantázia névre keresztelt Magyar Egyetemi és Főiskolai Váltófutó Országos Bajnokság. A mindvégig nagyszerű hangulatban bonyolított versenyt a rendezők magas színvonalon rendezték meg, maradandó élményt szerezve a résztvevőknek. Kaposvárról indulva a Zselicen és Mecseken át Pécsre futottak be a csapatok. Diákjaink mindent megtettek, hogy méltóképpen képviseljék a Debreceni Egyetemet. A 87 csapat részvételével megrendezett versenyen az Egyetemünk hallgatóiból álló csapat „Róka Főzők” fantázianéven a nagyszerű 4. helyet szerezte meg. A 86,4 km-es távot - amely 12 szakaszból állt - 10 fő hallgatónk részvételével teljesítették.

Csapattagok a szakaszok sorrendjében:

1. Sárkány Fanni (5,3km) 2-3. Horváth Marcell (7,2; 9,3 km), 4. Petneházi Gábor (9,3km), 5. Dr. Szegő Csilla (3,6), 6. Dúzs László (6,7 km), 7. Porcsin Levente (13 km), 87. Dr. Bán Melinda (4,2 km), 9. Fülöp Ferenc ( 9,0 km), 10-11. Gulyás János (6,8; 12,1 km), 12. Császár Nóra (3,5 km).

Külön ki kell emelni Petneházi Gábor teljesítményét, aki a 9,3 km-es távot szakaszgyőzelemmel zárta, amellyel bekerült a szakasz győztesek (legjobb futók), Dream Team csapatba.